top of page

Nikko, Japonya


16 Mar 2019

Cumartesi

The Imperial Hotel, 1404 Tokyo

Tokyo’nun eski mahallesi Asakusa’dan trene binilerek 2 saat içinde kuzeye doğru yol alarak, popüler dağ şehri Nikko’ya günübirlik gezi yapmak, Tokyo’dan kaçmak için iyi bir mazeret. Özellikle ilk ve sonbaharda doğanın en güzel renkleri Nikko dağlarında kolayca gözlemleniyor.

Nikko, Japan

Kegon Şelalesi ve son büyük samurayın anıtı ve çevresindeki tapınaklar, bugüne kadar Japonya’da gördüklerimiz arasında en büyük, geniş ve işlenmişi. Görmeyen, duymayan, konuşmayan maymunlar da ilk buradaki anıtta kullanılmış.

Shrines, Temples of Nikko, Japan

Shrines, Temples of Nikko, Japan

Buraları gezdikten sonra kolayca Tokyo akşamlarına yetişmek mümkün. Biz Shinjuku mahallesinde neon işaretlerle isimlendirilmiş sokakları gezdik. Seyahat etmek ve gördüklerimi fotoğraflama dürtüsü dünyaya, gezegenimize ve bize sunduklarına olan hayranlığım ve aşkımdan geliyor. Ancak insanoğlu her seferinde tüm heyecanımı, aşırı hassas ruhumu ve kalbimi paramparça yapmayı beceriyor. Dün Yeni Zelanda’daki camide masum insanların, özellikle çocukların katledilişi bunu tekrar hatırlattı. Özellikle son dönemlerde, yaşadığımız şu hayatta devam edebilme özverisi gösterebilmek çok büyük çaba sarf ettiriyor. Sadece çocuklarım için. Bana güç veren tek şey onlar bu noktada. Bilim ve gerçeklerden gitgide uzaklaşan bir insanlık ve düşünce tarzı, artan nefret, ırkçılık, hoşgörüsüzlük beni çok korkutuyor. Michael hakkındaki yalan suçlamalar…Allah’ım sana ihtiyacımız var. Dalgayı doğru yönde dalgalandıracak güzellik, doğruluk, gerçeklik, sevgi rüzgârına çok ihtiyacımız var.

Comments


bottom of page