top of page

Mallorca'da Kış Güneşi


Eşim yılbaşı tatilinde güneşli ve sıcak bir yerde olmayı tercih edince, Avrupa içinde (malum iki çocukla uzağa seyahat etmek ayrı bir zorluk) en uygun yer olarak Mallorca adasını seçtik. Şansımıza da adada bulunduğumuz hafta boyunca hava akşamları soğusa da, gün içinde 20 derece etrafında ve güneş altında zaman zaman yakıcıydı.

Christmas time in Palma de Mallorca

Kış ortasında D vitamini alabilmenin yani sıra, bir haftayı rahatça doldurabilecek bollukta gezmeye ve görmeye değer şehirlere, köylere, dağlara, plajlara ve limanlara sahip Mallorca.

Winter Sun in Palma de Mallorca

Adanın başşehri Palma de Mallorca bir ada şehri olarak şaşırtıcı derecede büyük, gelişmiş, kalabalık. Geniş bir ticari ve sosyal hayatı barındırıyor. Mimari tam İspanyol tarzı, ilgi çekici. Sokaklar Barcelona’dan çok daha temiz (gerçi ara ara ne yazık ki İspanya ve Fransa sokaklarında kaçınılmaz olan idrar kokusu burna gelmiyor değil).

Forn des Teatre in Palma de Mallorca

Dağ manzaraları için Far de Formentor, hoş kasaba hayatını gözlemlemek için Pollença ve Soller, dağa kurulu muhteşem şirinlikteki Valdemoussa ve herkesin bildiği ve doldurduğu plajların yani sıra, daha kuytu ve cam mavisi Cala Pi ziyarete değer noktalar.

Cala Pi in Mallorca

Mallorca Produce

Valdemossa Mallorca

Açıkçası, kış aylarında gelmiş olmamıza rağmen oldukça kalabalık olan adanın yaz aylarında ne kadar sıcak ve kalabalık olduğunu tahmin edemiyorum bile. Bu nedenle, yaz tatili yerine, mekânları daha bir ferah ve rahatlıkla algılayabilmek için kış tatili nedeniyle buraya gelmiş olduğumuzdan memnunum.

Winter Sun in Cala Pi, Mallorca

Commentaires


bottom of page