top of page

İngiltere’nin Bahçesi Kent: Canterbury, Margate, Broadstairs, Sandwich, Turnbridge Wells


İngiltere’nin bahçesi olarak da anılan Kent yani doğu kıyıları, Londra’ya sadece iki saatlik mesafede ve şehir hayatından çabuk ve kolay bir kaçış sağlıyor. Charles Dickens’in da tercih ettiği tatil yöresi, Tudor mimarisi, Ortaçağlardan beri günümüze dayanmış, yamulmuş çatı, duvar ve pencereleriyle, İngiliz Kilisesi’nin merkezi katedrali ve özgün, sevimli butik ve kafeleriyle donanmış, taşlı yollardan oluşan Canterbury ziyaretçileri kolayca 14’uncu yüzyıla taşıyor.

Crooked Walls

Tudor Architecture

Margate ve Broadstairs gibi harika sarı kumlardan ve beyaz yamaçlardan oluşan koylar, İngilizler için deniz havası almak amacıyla şehir hayatından kolay bir kaçış sağlasa da, Akdeniz iklimine alışmış olanlar için buralar yine de çok soğuk ve rüzgârlı geliyor.

English Beach with White Rocks

Fransa’ya yakınlığından dolayı radyoda Fransız istasyonlarına rastlamak İngiliz istasyonlarını dinlemekten çok daha kolay.

Sandwich kasabası ile adından dolayı tahmin edilebileceği gibi sandviçin ilk yapıldığı yer ve ülkede korunmaya alinmiş tarihi binaların en yoğun olarak bulunduğu küçük bir yerleşim.

No Name Shop on No Name Street

Londra’dan günübirlik ya da hafta sonu gezileri için ideal bir bölge olan Kent’te dinozor fosilleri, tarih öncesi yerliler tarafından yamaçlara kazınmış devasal at figürleri görmek ya da küçük çocuklarla Turnbridge Wells ’deki Groomsbridge Place’da masalımsı İngiliz bahçelerinde, çocuk parklarında, nehir üstünde kayak turlarında bir bütün günü geçirmek kolayca mümkün.

Fields of Gold

Comentários


bottom of page